Logo
(Po-Pá, 8-9 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak to začalo?
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

30.05.2021
Komentáře (0)

Jak to začalo?

Příběh o Pexinu se začal psát již v roce 2008, a jak část názvu "Pex" napovídá, hry mají základ v hledání dvou stejných kartiček "pexesu". Hry bez použití hrací kostky, tedy náhody, mám prostě rád. V té době jsem jezdil jako trenér s nadějemi sjezdového lyžování po závodech a večer na hotelích jsem se snažil závoďáky zabavit. Začal jsem upravovat pexesa a úplně mě to pohltilo. Prvním vydaným Pexinem bylo Pexino Vlaček. Chtěl jsem jej udělat pro milovníky paměťových her, což se podařilo. Hra má 90 kartiček, to už samo je hodně, a obrázky byly jen černobílé a s malými odlišnostmi navzájem. Testování ukázalo, že musím alespoň grafiku zjednodušit. Krabičku jsem si taky navrhl sám a snahou bylo ji udělat co nejmenší optimální pro cestování. Výsledkem byla zasunovací krabička, která i designem vypadala jako jen o trochu větší zápalky.

Hra se prodávala dobře, ale nevýhoda měkkých kartiček a složitosti lepení krabičky mě přiměla v prodeji nepokračovat. Možná máte i vy tuto hru doma a i díky Vaším recenzím vím, že Pexino Vláček je skvělá hra, která si zaslouží grafické a materiálové změny, aby znovu mohla bavit. 

V mezidobí jsem vymýšlel další varianty paměťových her, vyráběl prototypy a testoval. Jen přišly děti, víc starostí a na své hry a sny jsem téměř zapomněl. Po čase mě začala hloubat myšlenka si vytáhnout své nápady a začít opět hrát se svými dětmi a přáteli. Znovu mě pocit dobré zábavy pohltil a představa, že jednou na smrtelné posteli si budu vyčítat, že jsem to alespoň nezkusil, mě prostě donutila jít do toho. Pro tento restart jsem zvolil hru Pexino Piráti, které mělo pracovní název Pexino Money. Při testování se hrálo o staré desetníky.

Požádal jsem známého valašskomeziřičského ilustrátora Youryho o grafické návrhy kartiček, žetonů a krabičky. Profíkům jsem nechal výrobu a kompletaci do podoby, kterou nyní můžete najít na těchto stránkách. Musím je všechny pochválit, moc se to povedlo a líbí se to nejen mně.

Následovalo vytvoření eshopu, a protože jde o vlastní produkt, tak přišlo i na focení a natáčení videí.

Přeji Vám, abyste se u hry bavili stejně jako my. Nebojte se si pravidla upravovat i dle své fantazie.

DD

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.
© Pexino 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz